Top Ad unit 728 × 90

Özlü Sözler

Özlü Sözler

Euro Bölgesi'nde Büyüme Tahminlerin Gerisinde Kalacak

AB Komisyonu, koronavirüsün ekonomik etkilerine yönelik hazırladığı ön değerlendirmede, salgının negatif etkilerine bağlı olarak Euro Bölgesi'nde bu yıl büyümenin Şubat ayında yapılan yüzde 1,2'lik tahminin gerisinde kalmasının büyük olasılık olduğunu bildirdi.
AB maliye bakanlarının telekonferans görüşmeleri için hazırlanan raporda, Euro Bölgesi için yeni bir 2020 yılı büyüme tahmini yer almadı. Komisyon, "Salgın şu anda Çin dışında yayılıyor, global ekonomiye ve AB ekonomisinin ciddi olması potansiyel var ve her şartta bu etki Komisyon'un Kış Tahminleri'nde öngörülenden daha büyük olacak" ifadelerini kullandı.
Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global, koronavirüs salgını nedeniyle Euro Bölgesi için 2020 yılı GSYH büyüme tahminlerini yarı yarıya azalttı.
Euro Bölgesi için 2020 büyüme tahminini yüzde 1,0'dan 0,5'e indiren S&P Global, İtalya ekonomisinin ise yüzde 0,3 daralacağını öngördü. S&P ekonomistleri yayınladıkları raporda, "Avrupa ekonomisi için kısa vadeli görünüm kötüleşti. Şu anda ikinci çeyrekten başlayarak U şeklinde bir toparlanma bekliyoruz, ancak bu kırılgan bir toparlanma olacak" ifadelerini kullandılar.
S&P ayrıca Britanya için büyüme beklentisini yüzde 1'den yüzde 0,8'e düşürdü.

Euro Bölgesi'nde Büyüme Tahminlerin Gerisinde Kalacak Reviewed by NetteBilgiCom on 3/05/2020 01:13:00 ÖÖ Rating: 5

1 yorum:

  1. titanium arts
    TATONIC ART 메이피로출장마사지 CUSTOMING · wooricasinos.info TATONIC titanium metal trim ROCKING T-TATONIC ROCKING T-TATONIC ROCKING T-TATONIC. This 1xbet app unique and original design is crafted with the use of sustainable goyangfc

    YanıtlaSil

Tüm Hakları Saklıdır Ekonomi © 2020
Tarafından dizayn edilmiştir NetteBilgi

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.